21 sierpnia 2014

Eveline: Ideal Stay, fluid trwale kryjący, odcień nr 15


W te wakacje opaliłam się wyjątkowo mocno (czego oczywiście nie widać na zdjęciach :D) i doszło do tego, że musiałam sięgnąć po najciemniejszy podkład ze swoich zbiorów. Jakiś czas temu otrzymałam fluid i krem CC w podobnych do siebie, ciemnych odcieniach. Obecnie wszystkie inne moje podkłady są za jasne, nawet Rimmel Wake Me Up 103. Niemniej jednak, nie narzekam, ponieważ opalona skóra twarzy sprawia, że nie jestem taka różowa i cera wygląda nie najgorzej nawet bez niczego.

Jednak czasami lubię się pomalować i wyrównać koloryt cery, zatem sięgam po fluid Eveline. Do mnie trafił nr 15 i z czego się orientuję, jest to najjaśniejszy lub jeden z najjaśniejszych kolorów. Jak widać na zdjęciu ze swatchem na bladej skórze, wcale taki jasny nie jest. W dodatku jest pomarańczowy.

Podkład nakładam gąbką SYIS. Krycie jest delikatne, wystarczające, żeby delikatnie wyrównać koloryt skóry. Porównując do CC kremu Eveline, krycie jest odrobinę lepsze. Warto wspomnieć, że fluid trochę oksyduje i po kilku minutach na twarzy jest ciemniejszy. Jeśli chodzi o matowienie, to zupełnie ono nie występuje. Podkład jest raczej rozświetlający, tworzy glow na skórze. Absolutnie nie jest to efekt matowej skóry. I na pewno nie na 12h - producenta trochę poniosło. Podkład, w dobrym stanie, trzyma się około 5-6h. Gdyby nie był to jedyny kolorystycznie pasujący do mnie fluid to raczej bym po niego nie sięgała. Z plusów to na pewno to, że podkładu nie czuć na twarzy, jest lekki, nie lepi się. Rzeczywiście nie tworzy efektu maski. Jeśli lubicie efekt rozświetlenia, to też wykończenie będzie dla Was plusem. No i oczywiście cena, bo jest to jeden z tańszych podkładów.Jak dla mnie, podkład Eveline wypada dosyć średnio. Powiedziałabym, że jest to kosmetyk dla dziewczyn, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem - jest tani, lekki, słabo kryjący. Dla mnie natomiast jest za mało kryjący, za krótko utrzymujący się i zbyt rozświetlający. Będę go używać póki opalenizna mi nie zejdzie, jednak do moich ulubieńców nie trafi i na pewno nie wykorzystam go do końca. Na dole przedstawiam Wam, jak wygląda podkład na mojej twarzy. Podkład jest przypudrowany (puder Wibo nr 05).Cena: 9-13zł      Pojemność: 30ml      Dostępność: szafy Eveline, małe drogerie, internet