21 maja 2012

Catrice: Photo Finish, długotrwały podkład


Myślę, że tego podkładu nie trzeba Wam przedstawiać. Wiem, że jest już trochę recenzji na jego temat, jednak postanowiłam napisać krótką recenzję z własną opinią.

Za ok. 26zł dostajemy 30ml podkładu w fajnym, estetycznym, szklanym opakowaniu z pompką. Mamy bodajże 5 kolorów do wyboru, ja mam najjaśniejszy (010). Jeżeli chodzi o gamę, to niestety nie ma szaleństw - najjaśniejszy odcień nie będzie dobry dla osób o bardzo jasnej karnacji, ponieważ delikatnie ciemnieje i może się odznaczać. Ja go używałam już w zimie i mimo że nie jest to idealnie dobrany dla mnie odcień, to nie czułam się źle. 


Jako posiadaczka niezbyt ładnej cery, oczekiwałam od tego podkładu niezłego krycia. I to też dostałam. Nie można nazwać go mocnym, ale mi wystarcza. Na twarzy utrzymuje się dosyć długo (może nie przebija Revlona CS, ale jest ok). Mam cerę sucho-normalną i to, co mi w nim przeszkadza to fakt, iż podkreśla trochę pory, które zazwyczaj są u mnie mniej widoczne. Fluid nie nawilża, ale też nie wysusza... jednakże po zostawaniu go, moja cera jest jakby pudrowa w wyglądzie (mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi). Lubię zapach tego kosmetyku - jest taki jakby miodowy - wiem, że wielu może przeszkadzać. Wydajność też na plus - mam go już kilka miesięcy.

Może nie jest to najlepszy podkład, jednak za 26zł można się skusić - ja na pewno kupię go po lecie, na chłodniejsze, jesienne dni, kiedy moja skóra będzie nadal muśnięta słońcem :)