12 listopada 2012

Dabur: Vatika, olej do włosów wzbogacony kaktusem


Olejek ten kupiłam razem z olejem stymulującym Khadi w sklepie Helfy. Chciałam spróbować któregoś z serii tych olejków, ponieważ nigdy nie miałam tego typu kosmetyku na bazie oleju mineralnego.

Pierwszą cechą, jaką zauważyłam to to, że produkt jest bardziej płynny, ma konsystencję rzadkiego oleju. Przy nakładaniu go na włosy, też widzę różnicę - zachowuje się jak suchy olejek, nie jest taki tłusty jak inne, które mam. Włosy też wydają się być bardziej suche i mniej ociekające. Poza tym zapach nie jest zły - pachnie trochę detergentami do mycia podłóg, jednak nie jest to tak silna i kręcąca w nosie woń.


Dozowanie może sprawiać kłopoty, ponieważ przy gwincie nie ma żadnego aplikatora/dzióbka, jest tylko sporej wielkości dziura. Ja i tak używam dużo olejku, więc nie robi mi to różnicy czy wyleję go trochę więcej. Nie zauważyłam trudności ze zmyciem produktu, ogólnie nie mam problemów ze zmyciem olei.


Kosmetyk jest na bazie oleju mineralnego i z tego względu nie używam go na skalp; wolę tam nałożyć olej z innym składem. Jeżeli chodzi o wpływ na moje włosy, to na pewno wyglądają lepiej po jego zastosowaniu. Ogólnie moje włosy lubią oleje, jak mówiłam, używam różnych, więc nie chcę mu przypisywać konkretnego działania. Jedno jest pewne, po oleju mineralnym moje włosy mocniej się błyszczą. Nie jest to może spektakularna różnica, ale zauważalna.

Cena: ok. 23zł      Pojemność: 200ml      Dostępność: Allegro, sklep Helfy