15 lutego 2016

Najlepszy olej do olejowania włosów, jaki miałam! W dodatku z Biedronki... za 7zł :)


Rzadko się zachwycam. Zwłaszcza rzadko (do tej pory) zachwycałam się olejami, których używałam do olejowania swoich włosów. Przez 4 lata przygody z olejowaniem włosów, bo tyle już owa trwa, zdążyłam zużyć ich multum. Nie wiem dokładnie ilu próbowałam, ale wiem, że były to oleje różnego rodzaju - od parafinowych po ziołowe, od przeznaczonych do włosów aż po oleje do ciała/twarzy.

Zazwyczaj werdykt był jeden - jest w porządku. Moje włosy dobrze reagowały na 90% olejów, które na nie aplikowałam. Jednak nigdy wcześniej nie było 'wow'. Aż do niedawna. Kilka miesięcy temu zobaczyłam w Biedronce oleje spożywcze, w tym olej z orzechów włoskich (tydzień azjatycki). Nie wiem czemu, ale miałam przeczucie, że będę z niego zadowolona. Nie myliłam się, jednak nie sądziłam, że aż tak przypasuje moim (dość wybrednym) włosom.


Przejdźmy do sedna. To najlepszy olej, jakiego miałam okazję używać. Nie tylko świetnie wpływa na moje włosy, ale także jest dowodem na to, że poszukiwanie idealnego dla nas produktu może zająć nawet lata.

Olej ma przyjemny, lekko orzechowy zapach i typową dla olejów konsystencję. Jest to olej spożywczy, więc możemy dodawać go do potraw. Ma delikatny, orzechowy smak. Jeśli chodzi o to, jak wpływa na moje włosy: świetnie je nawilża, wygładza i dociąża. Już samodzielnie daje na moich włosach dobry efekt. Jak połączę go dodatkowo z innymi kosmetykami, które są korzystne dla mojej czupryny, to już jest ekstra! Najbardziej odczuwam wygładzenie, bo to coś, czego wyjątkowo poszukuję. Olej sprawia, że włosy są błyszczące, miękkie i puszyste w dotyku. Dobrze dociąża, dzięki czemu fryzura jest ujarzmiona i zwarta, trzyma się w ryzach :)

Moje włosy po oleju z orzechów włoskich:
https://www.instagram.com/szwarcu747/
  
Osobiście bardzo polecam! Jednak muszę się Wam do czegoś przyznać - na zdjęciach pokazuję nową butelkę, którą kupiłam niedawno (poprzedniej jeszcze nie zużyłam).  Nie używałam tego, co jest dokładnie w tej butelce. Opinia dotyczy oleju, który kupiłam kilka miesięcy temu - butelka wygląda praktycznie tak samo, ale jest plastikowa; producent ten sam. Chciałam zrobić tę notkę już teraz, bo jeszcze są resztki z 'tygodnia azjatyckiego' w Biedronkach. Tam dostaniecie ten olej za około 7zł/250ml.