12 listopada 2014

Organique: peeling enzymatyczny z ziołami - najlepszy peeling ever!


Witajcie po dość długiej nieobecności. Gwoli wyjaśnienia - od początku listopada zaczęłam pracę, więc mam zdecydowanie mniej czasu na... wszystko. Poza tym, ostatnimi czasy bardziej skupiłam się na działalności na YouTube niż tutaj (działo się to głównie przez zepsuty aparat i fakt, iż nie mogłam patrzeć na zdjęcia nim zrobione). Teraz aparat jest naprawiony, a ja przychodzę z recenzją świetnego peelingu!

Recenzja będzie krótka, ponieważ jest to naprawdę dobry i godny polecenia produkt. Mowa o peelingu enzymatycznym Organique. Swój egzemplarz otrzymałam w którymś z ShinyBoxów. Na początku obawiałam się, że będzie działał tak jak inne peelingi enzymatyczne, czyli... prawie wcale. Na szczęście okazało się, że się myliłam i produkt podbił moje serce.


Nie ma co się oszukiwać - kosmetyk ten do tanich nie należy, natomiast nadrabia działaniem i wydajnością, i uważam, że warto wydać na niego te ~80zł. Peeling enzymatyczny Organique ma po pierwsze bardzo dobry skład - poza podstawowymi enzymami papai i ananasa, mamy tutaj także zioła i kwasy: cytrynowy, glikolowy i mlekowy. Produkt naprawdę dobrze usuwa martwy naskórek. Po nałożeniu lekko piecze, jednak nie jest to nic niepokojącego, ponieważ na opakowaniu mamy informację, że takie uczucie może nastąpić. Osobiście trzymam ten peeling ok. 10 minut na skórze, jednak uważam, że równie dobrze działa po 5. Lubię też robić nim delikatny masaż, przez co mam go na skórze dłużej i jeszcze skuteczniej pozbywam się martwego naskórka.

Używam go co ok. 2 tygodnie, jednak muszę Wam powiedzieć, że ostatnio coś bardzo uczuliło mi policzki. Były bardzo suche i zaczerwienione (sam środek policzków). Podjęłam akcję 'złuszczać+nawilżać', więc używałam tego peelingu codziennie, żeby doprowadzić moją cerę do porządku. Już po dwóch dniach stan policzków niesamowicie się poprawił, a chwilę później wszystko wróciło do normy.


Krążyły ostatnio pogłoski, że produkt jest wycofany. Na szczęście okazało się, że to tylko chwilowe usunięcie produktu, który powraca do sklepów na dniach. Kiedy skończę swoje opakowanie, to na pewno sięgnę po drugie, a wcale nie jestem osobą, której uśmiechałoby się wydać tyle pieniędzy na peeling. Naprawdę serdecznie polecam! :)

Cena: ok. 70-80zł      Pojemność: 100ml      Dostępność: sklepy Organique