2 lutego 2014

Lass Naturals: IHT9, olej do włosów, który bardzo polubiłam :)


Olejowanie włosów praktykuję już od 2 lat (właśnie teraz w styczniu miałam drugą rocznicę). Bardzo lubię ten rytuał i przez moje ręce przeszło już wiele olei. Niewiele z nich było przeznaczonych stricte do włosów, jednak bohater dzisiejszej notki zalicza się do tego wyjątkowego grona.

Oleju IHT9 używam już od końca 2012 roku. Oczywiście nie chodzi mi o jedno i to samo opakowanie (co jak co, u mnie oleje idą dosyć szybko - 200ml schodzi mi w kilka miesięcy). Akurat tak się złożyło, że zostało mi kilka olei ze zlotu i dwa z nich można było wygrać niedawno u mnie w rozdaniu. Ta buteleczka jest już moją trzecią i gdyby olej mi nie przypasował, na pewno nie chciałabym do niego wracać. Nie chciałam jednak brać wszystkiego dla siebie, więc się podzieliłam, ale i dla mnie co nieco się ostało ;)Buteleczka oleju marki Lass Naturals mieści w sobie 250ml rzadkiej tłustej substancji, która ma rewelacyjny, naturalny skład. Kosmetyk cechuje się przyjemnym, aczkolwiek orientalnym zapachem, w którym można wyczuć nutkę orzeźwiającej cytryny. Osobiście, bardzo lubię ten zapach i absolutnie mi nie przeszkadza - wręcz przeciwnie, przyjemnie mi się kojarzy.

Olej trzymam na włosach różne ilości czasu - czasami nakładam do na 1h, czasami na całą noc. W każdym przypadku sprawdza się u mnie dobrze. Włosy po nim są miękkie, lśniące i gładkie. Nie są spuszone (mam włosy wysokoporowate), jednak tych, którym nie sprawdza się olej kokosowy radziłabym troszkę uważać (jest na 5. miejscu w składzie). Mimo że 90% olei sprawdza się u mnie podobnie, to ten od Lass Naturals ulubiłam sobie szczególnie. Nigdy mnie nie zawiódł, lubię jego zapach i działanie, a cena nie odstrasza. Chyba to powody tego udanego związku. IHT9 ma zapobiegać wypadaniu włosów, jednak - mimo że nakładałam go na skalp - nie powiem Wam, jak się sprawdza pod tym względem, ponieważ nie mam problemów z wypadaniem.

Mimo że to już moja trzecia buteleczka oleju IHT9, nadal mi się nie znudził. Nie mam więcej w zapasie, więc prędko do niego nie wrócę. Niemniej jednak, nie wykluczam takiej opcji po opróżnieniu pozostałych olei oblegających półek mojej kosmetycznej szafki. Bardzo dobrze mi się go używało przez te kilkanaście miesięcy i na pewno zatęsknię kiedy będę sięgać dna.


Cena: ok. 32zł      Pojemność: 200ml      Dostępność: sklep Helfy