12 listopada 2013

Apis, Arbuzowe orzeźwienie: nawilżający krem do twarzy

Skład: Aqua, Grape Seed Oil, Sunflower Oil, Glycerin, Sarbomer, Sitrullus Lanatus (Watermelon) Extract, Hyaluronic Acid, Collagen, Cetearyl Alcohol & Ceteareth 20, Silk Protein, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Triethanoloamine, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Parfum, Annatto.

Od jakiegoś czasu używam kremu marki Apis. Nie towarzyszy mojej skórze non stop, ale zdarza się, że używam go rano pod makijaż. Kiedy do mnie trafił, zdziwiła mnie jego olbrzymia pojemność (110ml do zużycia w ciągu 6 miesięcy) oraz dobry skład, którego - mówiąc szczerze - się nie spodziewałam.

Krem charakteryzuje się dość lekką konsystencją, która mimo wszystko nie jest rzadka ani płynna. Niewielka ilość kosmetyku wystarcza na pokrycie całej twarzy. Mimo wszystko to krem, którego nie ma na sensu szczędzić - kto zużyje ponad 100ml kremu w ciągu 6 miesięcy nakładając go raz dziennie na twarz? Trzeba go wsmarowywać w szyję i dekolt, w dodatku dość obficie.

Produkt szybko się wchłania, przez co nadaje się pod makijaż. Nie tworzy na skórze tłustego, lepkiego filmu. Dodatkowo ładnie pachnie. Nuty charakterystyczne dla arbuza są wyczuwalne, ja od razu wyczuwam ten owoc, lub jego brata - melona. Powiedziałabym, że krem pachnie podobnie do pomadek Miss Sporty, jednak nieco delikatniej i przyjemniej.


Jeśli chodzi o nawilżenie, to przy stosowaniu tego kremu pod makijaż, nie ma się czego czepić. Na dłuższą metę - przy nakładaniu go na dzień i na noc - na bardziej wymagającą skórę, to może być za mało. Kosmetyk Apis nie powala rewelacyjnymi właściwościami nawilżającymi, które odpowiadałyby właścicielom bardziej suchej skóry. U mnie radzi sobie z bezproblemowymi obszarami na twarzy, jednak kiedy wyjdzie mi przesuszenie np. koło ust - nie radzi sobie z nim.

Mimo wszystko polubiłam ten produkt do stosowania pod makijaż. Szybko się wchłania, nie wzmaga przetłuszczania i nie koliduje z używanymi przeze mnie podkładami. Poza tym dzięki pojemności nadaje się do stosowania przez całą rodzinę - warto namówić tatę czy brata, żeby także go czasami używali... bo wiadomo jak oporni są faceci ;P

Cena: ok. 16zł      Pojemność: 110ml       Dostępność: Apis Cosmetics