30 grudnia 2012

Pharmatheiss: krem do suchych, szorstkich i zniszczonych dłoni


Seria Granatapfel podbija moje serce. Te kosmetyki świetnie się u mnie sprawdzają i dzisiaj przedstawię Wam kolejny z nich. Jest to krem do rąk - suchych i szorstkich. Wiele z nas ma problemy ze skórą dłoni podczas chłodniejszych miesięcy. Ja na szczęście nie mam - moje dłonie zazwyczaj zawsze są w dobrej kondycji, ale to nie oznacza, że nie potrzebują dawki nawilżenia.

Krem, który dzisiaj opisuję jest nieco magiczny. Magiczny, bo niesamowicie szybko się wchłania, a poza tym naprawdę poprawia stan skóry dłoni. Zapach jest słodki, ale nie tak, jak inne kosmetyki z tej serii, tutaj zdecydowanie wyczuwam taką kremową nutę (charakterystyczną np. dla masła shea).


Woń jest dość intensywna, utrzymuje się na skórze przez jakiś czas. Nie powinna drażnić, chyba że cały czas mamy dłonie przy nosie. Konsystencja kremu jest bardzo treściwa, gęsta. Jednak nie przeszkadza to w szybkiej i przyjemniej aplikacji go na skórę.


Jak już wspomniałam - krem bardzo szybko się wchłania. Nie wiem, jak on to robi, ale jest chyba magikiem. Bierzemy porcję kremu na dłoń, rozsmarowujemy, rozsmarowujemy i po ok. 30-50 sekundach krem jest wchłonięty. Uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia czy wysuszenia skóry znika, pozostaje jedynie delikatna warstewka otulająca, która absolutnie nie jest tłusta. Spokojnie dotykam swojego laptopa.


Warto też zwrócić uwagę na opakowanie - jest bardzo fajne, trochę oldschoolowe. Wiem, że wielu z Was przeszkadza mała nakrętka - ja w niej nie widzę problemu. Konsystencja kosmetyku jest na tyle gęsta, że mogę spokojnie zakręcić tubkę bez obawy, że krem rozleje mi się po dłoniach.


W składzie znajdziemy kilka interesujących olejków i ekstraktów. Dłonie po zastosowaniu kremu są nawilżone (chociaż nie mamy takiego tłustego uczucia, jak po większości kremów) i gładkie. Przy regularnym stosowaniu kremu widać poprawę kondycji skóry na dłoniach, no a jak będziemy używać go 'od święta' to nie zobaczymy takich rezultatów. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to nieniska cena - za 75ml kremu płacimy ok. 30zł.


Cena: ok. 30zł      Pojemność: 75ml      Dostępność: Hebe, niektóre apteki, internet