19 grudnia 2012

Pharmatheiss, Granatapfel: masło do ciała do skóry dojrzałej i wysuszonej


Pamiętacie jak dostałam piękną paczkę z kosmetykami Pharmatheiss? Pora na recenzję masła do ciała, które bardzo polubiłam. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszam do czytania.

Słoiczek, w którym mieści się produkt jest dość standardowy, ale ma swój urok, którego nie można mu odmówić. Mieści 300ml mazi, więc całkiem sporo. Poza zakrętką, jest też zabezpieczony sreberkiem ochronnym. Zapach masła jest bardzo przyjemny, słodki, jakby cukierkowy. Przypomina mi nieco serię z granatem marki Alterra. Jeśli lubicie tamten zapach, to ten też powinien się Wam spodobać.

Produkt ma bardzo przyjemną konsystencję - przy nabieraniu wydaje się treściwa, gęsta, jednak nie ma żadnych problemów z rozprowadzeniem masła po ciele. Bardzo szybko się wchłania, jednak zostawia delikatną warstwę, dzięki której czujemy, że skóra jest nawilżona i wypiła dobroczynne składniki.


Nie używałam go nigdy nie dzień, więc nie wiem, jak wpływa na ubranie, jednak myślę, że nic mu nie robi i po kilku minutach można się spokojnie ubrać. Kosmetyk naprawdę bardzo dobrze nawilża - efekt utrzymuje się do następnej kąpieli. Przez cały ten czas czuć, że skóra jest gładka, wciąż pokryta nawilżającą kołderką.


Skład też jest przyzwoity, widać w nim różne olejki i inne ekstrakty. Masło jest bardzo wydajne. Ilość, którą widzicie na poniższym zdjęciu, wystarcza na moje dwie łydki. Myślę, że przy pojemności 300ml, nasze ciało będzie miało zapewnione kilkutygodniowe/-miesięczne nawilżenie.

Bardzo polubiłam się z tym kosmetykiem, mimo że nie należałam do miłośniczek smarowideł tego typu. To masełko trochę zmieniło mój pogląd - używa mi się go super przyjemnie - ładnie się aplikuje, szybko wchłania, ma przyjemny zapach, a moja skóra jest zadowolona.

Jedyna, jednak spora, wada, to cena. Masło nie jest tanie - można je kupić za cenę od 50zł wzwyż. Nie jest to mały wydatek, jednak uważam, że raz w życiu można się rozpieścić i zainwestować w taki produkt (zwłaszcza jeśli rzadko sięgacie po balsamy/masła, a oczekujecie dogłębnego nawilżenia).


Cena: od ok. 50zł     Pojemność: 300ml     Dostępność: niektóre apteki, internet