12 grudnia 2014

E-naturalne: Tonik dla cery tłustej, łojotokowej - takiego podrażenia to ja jeszcze nie miałam :(


Cześć! Przychodzę dzisiaj z niezbyt pochlebnym postem. Od e-naturalne dostałam tonik, który przygotowuje się samemu w domu. Do bazy tonikowej należy dodać szereg składników, wymieszać i... używać. Wydaje się proste, takie też jest. Liczyłam na ten tonik, ponieważ lubię naturalne produkty.

Mimo że mam skórę naczynkową i jest ona często zaróżowiona (taka już naturalnie jest i od okresu dorastania była zawsze), to nigdy nic mnie nie uczuliło... aż do tej pory. Po zrobieniu i użyciu toniku ze skórą było wszystko w porządku. Czułam lekkie mrowienie, ale było ono naprawdę delikatne i nie spodziewałam się, że może być jakimś złym objawem. Toniku użyłam kilku dni pod rząd. Po tym czasie nie zauważyłam większej zmiany z przetłuszczaniem się skóry, ale to nic dziwnego. I nagle po jakimś tygodniu na skórze pojawił mi się wielki rumień - suchy i mocno czerwony. Miałam go na całych dwóch policzkach. Byłam w szoku. Nawilżałam go i peelingowałam na zmianę. Cera wyglądała jak ostre zapalenie przy skórze atopowej. Po kilku dniach zaczęłam się mocno łuszczyć. Po jakichś 10-14 dniach skóra wróciła do normy. Co prawda była cała nadal przesuszona, ale już bez wielkich czerwonych i suchych placów na twarzy.

Po jakimś czasie postanowiłam użyć tego toniku raz jeszcze, by przekonać się, czy to aby na pewno on. Użyłam go raz! Tylko raz! I po około 5-ciu dniach znów nabawiłam się tego okropnego uczulenia! Nie mam pojęcia, jaki składnik mnie tak uczula, czy może jest to cały tonik. Być może jest za silny dla mojej skóry lub ma zbyt wysokie stężenie.

Ja go już nie użyję, poza tym kończy mu się termin ważności. Polecać Wam nie będę, ale też nie odradzam, bo może macie zupełnie inną skórę niż ja. Nie mam zdjęć swojej twarzy z tego okresu (chciałam Wam zrobić kilka dni temu, ale jakoś nie miałam okazji, a uczulenie na szczęście mi już zeszło i skóra wygląda całkiem normalnie, chociaż okolice nosa nadal mi się lekko łuszczą), jednak wyglądało to podobnie jak AZS.

Skład bazy tonikowej: Aqua, Glycerin, Polysorbate 20, Penthanol, Allantoin, Caprylic Glycol, Phenoxyethanol, Hexylene Glycol
Pozostałe składniki, które należy dodać: mocznik, azeloglicyna, witamina B3, naturalna betaina, mleczan sodu