22 października 2013

Fitomed: żel pod prysznic i żel do higieny intymnej


Żeli Fitomed używam już od jakiegoś czasu. Zainteresowały mnie przede wszystkim niewielką zawartością SLSów i obecnością naturalnych ekstraktów na początku składu. Chciałam zobaczyć, jak się u mnie sprawdzą. Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie mi się ich używa i zostałam miło zaskoczona ich zapachem.


ŻEL POD PRYSZNIC:


Żel pod prysznic marki Fitomed zużywa się szybciej niż żel do higieny intymnej, jednak to oczywiste - nabiera się go więcej i myje się nim większe partie ciała. Ma nieco lejącą konsystencję, ale nie aż tak, by przepływała przez palce. Kosmetyk pachnie ładnie, ziołowo, lecz delikatnie. Na pewno nie jest to intensywny aromat ziół i większość ludzi odebrałaby go neutralnie. Nie pieni się rewelacyjnie, ale wystarczająco, by umyć ciało i czuć się przy tym komfortowo i czysto. Mimo że nie mam problemów z przesuszeniem skóry po myciu, to wydaje mi się, że po tym produkcie skóra jest nieco przyjemniejsza w dotyku niż po innych żelach.

Cena: 9zł      Pojemność: 200ml      Dostępność: sklep Fitomed


ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ:


Żel do higieny intymnej jest bardzo podobnym produktem - pachnie prawie tak samo, konsystencję ma podobną. Na pewno różni się kolorem i kilkoma składnikami (ekstraktami na początku składu). Tutaj pienienie się jest intensywniejsze, jednak wydaje mi się, że to przez rozmiar obszaru, który jest myty - ilość żelu jest podobna co do umycia ręki, a piana znacznie obfitsza. Produkt jest łagodny. Nie zaobserwowałam żadnego szczypania, pieczenia czy uczulenia. O wysuszeniu również nie ma mowy.

Cena: 9zł      Pojemność: 200ml      Dostępność: sklep FitomedŻele Fitomed pozytywnie mnie zaskoczyły. Są łagodne i przyjemne w użytkowaniu. W dodatku zawierają znacznie mniej SLSu niż przeciętny drogeryjny żel, a kosztują niewiele więcej. Myślę, że można ich spokojnie użyć jako szamponu w razie deficytu tegoż kosmetyku. Jeśli 200ml to dla Was mało, to informuję, że można je kupić również w wersji XXL (500ml w opakowaniu z pompką) za jeszcze atrakcyjniejszą cenę - 17,50zł.