14 sierpnia 2013

Eveline: Sun Care, Wodoodporny olejek do opalania SPF 6


Opiszę dziś kosmetyk, który towarzyszył mi nad morzem. Mowa o olejku do opalania od firmy Eveline. Dostałam go w ramach współpracy w paczce, którą niedawno Wam pokazywałam. Faktor przeciwsłoneczny to tylko 6 (dostępny jest jeszcze SPF 10), ale ja lubię niskie filtry i bez wahania go używałam. Na zdjęciach butelka i etykieta nie są w najlepszym stanie, bo jednak były ze mną na plaży i trochę się poniszczyły.

Może zacznę od największego minusu, który pojawia się od razu, kiedy chcemy użyć produktu. Chodzi o atomizer. Najzwyczajniej zacina się. Raz pryśnie, potem nie da rady na niego nacisnąć. Zatem zrezygnowałam z tej formy aplikacji i po prostu wylewałam sobie olejek na rękę prosto z gwinta. W ciągu tygodnia zużyliśmy (dwie osoby) 1/3 butelki, a ja sobie tego olejku nie szczędziłam (z powodu nalewania kosmetyku z gwinta, często zdarzało mi się wylać dużo za dużo ;)).


Kosmetyk ma konsystencję typowego olejku i jest tłusty, łatwo się rozsmarowuje. Po nałożeniu, skóra mocno się błyszczy. Zapach produktu jest ładny, przypomina mi nieco perfumy Amor Amor. Jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, to muszę przyznać, że działa. Pewnego dnia posmarowałam sobie przód ciała, a tył zostawiłam (nie chciałam męczyć mojego chłopaka tłustym uczuciem na rękach, którego nie cierpi) i się trochę spaliłam. Mogę zatem potwierdzić skuteczność ochrony, jaką daje produkt Eveline. Opaliłam się całkiem ładnie, chociaż nie jestem super brązowa - niestety nie mieliśmy za bardzo pogody.


Cena: ok. 15zł      Pojemność: 150ml      Dostępność: drogerie, sklepy internetowe