4 stycznia 2013

Iceberg, Eau de Iceberg 74 Amber pour Homme EDT


Dzisiaj nieco inaczej. Po męsku.

W tym poście będziecie mogły przeczytać o wodzie toaletowej dla mężczyzn. Na zapachy Iceberg zwróciłam uwagę, kiedy dostałam od mamy wersję Jasmine, która bardzo mi się podoba. A niedawno w Rossmannie i Naturze były promocje na te zapachy, także wybrałam się tam i kupiłam wodę dla mojego mężczyzny.

Męskie zapachy Iceberg 74 są dostępne pod trzema nazwami: Cedar, Amber i zwykła 74 (chyba?). Ja zakupiłam wersję Amber, najbardziej mi odpowiadała. Mój tata zresztą też wąchał i to samo stwierdził.

nuta głowy: tymianek, rum, cynamon
nuta serca: kadzidło, czarny heban, szałwia
nuta głębi: ambra, opoponax (słodka mirra)


W opisywaniu zapachów mistrzynią nie jestem, tym bardziej mój chłopak (jemu każdy krem pachnie kremem xD), ale oczywiście kilka słów opinii na jego temat wyrażę. Nuty są ciepłe, perfumy nadają się na wieczorne wyjścia i miesiące jesienno-zimowe. Na lato, według mnie, będą za ciężkie i warto sięgnąć po coś świeższego. Jak nuty nam wskazują, woń jest dość korzenna, ale nie mdła ani męcząca. Mam wrażenie, że nuty głowy i serca są bardzo delikatne, nieco ziołowe. Trudno wyczuć mi poszczególne składniki, zresztą ja mam problemy z wyczuwaniem konkretnych woni. Muszę przyznać, że efekt końcowy, który ujawnia się po jakimś czasie po spryskaniu najbardziej mi się podoba. Zapach jest ciepły, otulający, męski. Lubię kiedy Kuba nim pachnie :)

Jeżeli chodzi o trwałość, to utrzymują się dość długo, wyczuwam je u chłopaka spokojnie po kilku godzinach. Na ubraniu zapach pozostaje oczywiście jeszcze dłużej. A teraz kilka słów od właściciela: "Generalnie podobają mi się. Ładnie wyglądają, elegancko. Utrzymują się raczej długo, często wyczuwam je na ubraniach następnego dnia.".

Cena: 80-170zł      Pojemność: 100ml       Dostępność: internet, Rossmann, Natura