26 listopada 2012

Fennel: peeling do ciała - Ciateczka z czekoladą


Jakiś czas temu otrzymałam paczkę od firmy Fennel. Nie będę ukrywać, że jest to jedna ze współprac, na której bardzo mi zależało. Bardzo chciałam wypróbować ich produkty ze świetnymi wariantami zapachowymi. W paczce, którą dostałam był peeling i masło do ciała, chociaż prosiłam o dwa peelingi (Pani zapytała w mejlu, jakie produkty mnie interesują). Maseł mam dużo, więc nie chciałam kolejnego... no trudno, poczeka sobie w kolejce.


Niestety, ale peeling przyszedł rozwalony. Opakowania były włożone w kopertę bez zabezpieczenia. No ale na szczęście wyleciało go tylko troszkę, więc pozostałe 95% uratowałam i przeniosłam do innego opakowania.

Peeling pachnie cudownie! Jak prawdziwe ciasteczka z czekoladą. Ale jakoś tak ten zapach kojarzy mi się z dietetyczną formą takiego deseru... jakaś nuta za to odpowiada ;) Zapach jest naprawdę dobrze oddany - można wyczuć czekoladę, orzechy, wanilię. Naprawdę chciałoby się go zjeść! :)


Peeling ma ciekawą konsystencję. Nie spotkałam się jeszcze z taką. Przypomina mi gładkie masło orzechowe. Co ciekawe, ten peeling lubi wodę. Co to znaczy? Zazwyczaj wykonuję peelingi na sucho, bo dają lepsze efekty, zdzieranie jest mocniejsze. Natomiast tutaj, jeśli zaczniemy peelingować suche ciało, drobinki będą nam spadać. Trzeba zatem zwilżyć skórę ciała lub ręce przed rozpoczęciem zabiegu :)

Peeling jest naprawdę dobry! Świetnie zdziera martwy naskórek; jest mocny, podobny do waniliowego z Farmony, chociaż jednak nieco delikatniejszy. Zapach uprzyjemnia peelingowanie. Szkoda, że nie jest on tak intensywny, żeby się rozprzestrzeniał. Niestety, czuć go tylko podczas zabiegu; po wyjściu z łazienki nie czuć, najprawdopodobniej inne zapachy go zabijają.

Skóra po zabiegu jest bardzo gładka. Produkt w składzie ma też olej mineralny i migdałowy, i dzięki nim pokryta jest także olejkiem. Skład nie jest rewelacyjny, oczekiwałam czegoś innego po produkcie, który kosztuje jakieś 35zł. Jest na bazie soli i sacharozy.


Produkt jest niezbyt ekonomiczny, ale takie peelingi zazwyczaj cechują się nie najlepszą wydajnością. Polubiłam ten kosmetyk. Ma cudowny zapach i dobre właściwości peelingujące. Może w przyszłości skuszę się na inny wariant zapachowy, bo ten produkt przypadł mi do gustu. Może skład nie powala, cena także nie jest niska, ale czasami można się skusić. Zwłaszcza jeśli cenimy zapach :)
 
Skład: Refined Sodium chloride, Sucrose, Mineral oil, Isopropyl Palmitate, Sweet Almond oil, Tocopheryl Acetate, Laureth-7 Citrate, BHT, Fragrance, CI: 77491, 77492, 77499, 42090:2.

Cena: 35zł      Pojemność: 300g      Dostępność: sklepy internetowe