7 lipca 2012

BanLab: Sesa egoztyczna - olejek na wypadające włosy


Olejek ten, jak i poprzedni, o którym pisałam, dostałam do testów od sklepu Helfy.pl. W przeciwieństwie do tamtego, po tym efekty zobaczyłam po pierwszym użyciu. Moje opakowanie ma 90ml. Kiedy jest chłodniej olejek jest w stanie stałym, jednak przy obecnych temperaturach jest płynny. Za ile i gdzie go kupimy? Tutaj - 90ml za 25zł lub 180ml za 45zł. Jego zapach jest dosyć intensywny i trudny do określenia. Na początku mocno wyczuwam coś w rodzaju cytryny, z biegiem czasu zapach jest bardziej przyprawowy (?), korzenny. Mój tata mówi, że trochę lawendowy. Średnio mi się podoba.


Przyznam, że nie używałam olejku według zaleceń - po prostu nie mam problemów z wypadającymi włosami, a poza tym używam Jantara. Używam go jak każdego innego oleju do włosów (to znaczy: od połowy włosów po końcówki), a mam ich kilka: kokosowy, z Alterry, i Khadi (mam też z Alverde, ale jeszcze nie używałam). Co sądzę o olejku Sesa? Po nim od razu zauważyłam różnicę w porównaniu z powyższymi olejami - włosy od pierwszego użycia były bardziej miękkie. Poza tym ten olej zmywa się łatwiej od innych, które mam. Nie aplikowałam go u nasady włosów, więc nie wiem czy potęguje przetłuszczanie. Co ciekawe, olej ma zabarwienie delikatnie niebieskie. Jeżeli chodzi o opakowanie - jest pozbawione dozownika, mamy po prostu dziurę. Może to być minus, bo przy wylewaniu kosmetyku na dłoń, może nam go polecieć za dużo i po prostu się zmarnować. Wydajność jest chyba standardowa, chociaż ja go używam dosyć sporo.

Mówiąc ogólnie - ja jestem zadowolona z tego produktu. Nie należy do najtańszych, ale u mnie działa w bardziej widoczny sposób niż inne oleje. Bardzo możliwe, że kupię ponownie.

EDIT: Od około połowy opakowania zaczęłam go używać również na skalp - ładnie nawilżał skórę głowy, a włosy nie przetłuszczały się szybciej. Niestety stosowałam go w niezbyt dobrym okresie dla moim włosów, kiedy wypadanie naprawdę było mocne i nie jestem w stanie ocenić, czy miał jakiś wpływ.

Mimo że produkt został mi udostępniony za darmo, nie wpływa to w żaden sposób na moją ocenę.